Haberler

MF Datatronik 4 CCD konsol için tarım endüstrisi sertifikası

Bütün çiftlik uygulamaları arasında tam bir bağlantı sağlamak için çalışmalarına devam eden Massey Ferguson, Datatronik 4 Kontrol Merkezi Ekranının (CCD) işlevlerini tarım endüstrisinin en son standartlarıyla tamamen uyumlu hale getirmek amacıyla, bir yazılım yükseltmesi yapacağını duyurdu.

Kabin içindeki CCD konsolunun, Tarım Endüstrisi Elektronik Derneğinin (AEF) TC-SC ve TC-Bas işlevleriyle uyumlu olduğu sertifikalandırıldı. Böylece traktöre, aynı AEF sertifikasına sahip bir ISOBUS donanımı bağlandığında, bu işlevler traktör terminalinden çalıştırılarak donanım kontrol edilebilecek.

Sertifikasyon, Mayıs 2015'ten itibaren, Datatronik 4 özelliğine sahip yeni MF traktörler için geçerli olacak. MF bayi ağı yoluyla, Datatronik 4 özelliğine sahip mevcut traktörleri AEF standardına yükseltmek de mümkün olacak.

Massey Ferguson'un endüstri lideri CCD özelliği operatöre traktörün tam kontrolünü veriyor ve çok sayıda operasyonun izlenmesini, kaydedilmesini, programlanmasını, belleğe alınmasını ve tekrarlanmasını mümkün kılıyor. CCD içindeki Görev Kontrolörü işlevi, operatörün tarladaki belli "işleri" oluşturmasını ve ardından her iş için verileri kaydetmesini sağlıyor. Verilerin aktarılması sayesinde çiftlik ofisinde tam bir analiz yapılması mümkün oluyor veya alternatif olarak işler ofiste oluşturulup traktör konsoluna aktarılabiliyor. CCD'nin Ekipman Bölümleri Kontrolü işlevi, çiftlik donanımlarıyla bağlantılı çalışıyor. Dağıtıcı veya püskürtücü gibi ekipman bölümlerinin açılıp kapatılmasını sağlayarak, uygulamanın sadece istenen bölgede yapılmasını ve halihazırda yapılmış olan alanlarda uygulanmamasını mümkün kılıyor.

Massey Ferguson Satış Mühendisliği ve Marka Geliştirme Müdürü şöyle belirtiyor: "MF traktörlerinin, araziden çiftlik ofisine ve bayi atölyesine kadar, ‘bütün çiftliğin’ mekanizasyon sistemine mükemmel şekilde uymasını sağlamak konusunda kararlıyız." Aynı zamanda müşterilerimizin, yüksek verimliliğe sahip traktörlerimizin sunduğu kapasiteden sonuna kadar faydalanmasını istiyoruz. Geleceğin çiftçileri, çalışmalarını daha kolay hale getiren çiftlik yönetimi araçlarını gittikçe daha fazla kullanacak ve tarım makinalarının da bu denklemin bir parçası olmasını sağlamamız gerekiyor."

"We are committed to ensuring that MF tractors fit perfectly into a ‘whole farm’ mechanisation system - from the field to the farm office and the dealer workshop."