Haberler

Massey Ferguson ProCut, diğerlerinden çok daha üstün bir sistemdir

MF 2200 Serisi prizmatik büyük balya makinalarına yönelik yeni Massey Ferguson ProCut sistemi, getirdiği eşsiz kelepçeli rotor parmakları ve bir dizi yeni özellik sayesinde, daha düzgün ve tek tip bir kesimle kapasitede büyük bir artış sağlıyor ve aynı zamanda bakım/onarım için kolay erişim imkanı sunuyor.

650 mm çapındaki ProCut rotorda, 26 mm genişliğinde ısıl işlem görmüş, dökme çelik parmaklar yer alır. Somunlarla sabitlenen bu parmaklar, her biri merkez boruya kelepçelenen üç parçadan meydana gelir.

Bu eşsiz tasarım rotor parmağı parçalarının kolaylıkla değiştirilebilmesini mümkün kılarak zaman tasarrufu sağlar ve yüksek performansı korur.

Her iki tarafta yer alan yeni Dörtlü Boğaz Helezonları rotor için sürekli bir besleme sağlar. Bu helezonlar kapasiteyi arttırır ve sınırlamaz, düzenli bir besleme sağlar.

ProCut bıçakları tam genişlikte, açılabilir bir yatağa yerleştirilmiştir ve bir "şarjör"ün içinde tutulur. Bu şarjör Kolay Kayma özellikli makaralı rulmanların üzerinde sol tarafa doğru tamamen açılarak sınıfının en iyi servis erişimini sağlar.

Herhangi bir alete ihtiyaç yoktur. Basitçe bıçak yatağını indirdikten sonra mandalı açarak tüm şarjörün bir yöne doğru açılması sağlanır ve böylece bıçak setine servis ve bakım için benzersiz bir erişim sunulmuş olur.

Bıçakların arasında yatak boyunca eşit olarak 43,5 mm mesafe bulunması, düzgün ve tutarlı bir kesim sağlar. 4 mm kalınlığında sertleştirilmiş tungsten çelikten yapılmış bıçakların sahip olduğu yeni tırtıklı kenar tasarımı, daha uzun süre keskin kalmalarını sağlar ve güç tüketiminin azaltılmasına katkıda bulunur. Kilitleme piminin serbest bırakılması, bıçakların kolaylıkla çekilip çıkarılması ve değiştirilmesi için yeterlidir.

Şarjörün içinde hidrolik olarak seçilebilen iki bıçak setinin yer alması, operatörün bıçakları hızlı bir şekilde devreye sokup çıkarmasına ve kesim uzunluklarını değiştirmesine olanak sağlar. Her iki bıçak seti de hidrolik korumaya sahiptir. Bu koruma, her iki tarafta birer akümülatör kullanır ve her bir bıçak setinin hidrolik basınca karşı geriye katlanmasını sağlayarak yabancı maddelerin aradan geçmesine izin verir.

Massey Ferguson ProCut balya makinalarında bulunan güç aktarma organları, artık daha da yüksek olan kapasiteyi karşılamak amacıyla güçlendirilmiştir ve tüm altı ipli modeller (120 cm genişliğinde balyalar yapar) yeni bir şanzumana sahiptir. Ayrıca kaydırmalı kavrama da şimdi %35 daha fazla tork aktarabilmektedir.

Diğer değişiklikler arasında yeni bir kaydırmalı kavrama ve pikap için yenilenmiş bir kam rayı tasarımı yer alır. Yığını daha etkili bir şekilde toplayan bu tasarım, artık tüm Massey Ferguson prizmatik büyük balya makinalarında standart olarak bulunmaktadır.

ProCut sistemi, artık bıçak kontrolü ve basınç arttırma için düğmelere sahip olan, ISObus uyumlu C1000 terminal tarafından kontrol edilir.

ProCut, MF 2240*, MF 2250, MF 2260, MF 2270 ve MF 2270 XD makinalarında bulunmaktadır. (*MF 2240 bütün pazarlarda bulunmamaktadır).