Haberler

Yeni sanat eseri, Banner Lane traktör fabrikasının ve işgücünün mirasını kutlamaktadır

Massey Ferguson, Coventry's Banner Lane traktör üretim fabrikasının ve iş gücünün kentin endüstriyel mirasına yaptığı katkıyı ve dünya çapında tarımın makineleşmesinin gelişimini selamlayan yeni bir sanat eseri ortaya koymuştur.

Bu yeni eser, Massey Ferguson ile ana şirket AGCO'nun bir hediyesidir. Bronz ve granitten yapılan bu yeni eser, 1946-2003 arasında Tile Hill'de Banner Lane sitesindeki 3,3 milyondan fazla Ferguson ve Massey Ferguson traktörün üretimini kutlamaktadır.

Richard Markwell, Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür, Massey Ferguson, Avrupa, Afrika, Orta Doğu (EAME), bu sanat eserini Coventry şehrinin valisi olan Cllr Hazel Noonan'a sunmuştur. Ayrıca seremonide, Persimmon Homes, South Midlands Genel Müdürü Andy Peters, siteyi yeniden tasarlayanlar ve Massey Ferguson'un en uzun süreli çalışanı Ted Everett de vardı. Onlara önceden ve şimdi AGCO ve Massey Ferguson'da çalışan personel ile Ferguson Mirası Kulübü'nün Dostları da katılmıştı.

"Traktörlerimiz, Coventry'nin otomotiv mühendisliği mirasının bir parçasıdır. Bizi bu alana getiren Harry Ferguson'un öncülüğü ve Banner Lake fabrikasının mirası ile inanılmaz bir gurur duyuyoruz," diye açıkladı Richard Markwell. "Bu yeni ve prestijli eserin yaratılmış olması, burada 60 yıldır çalışan herkese sunulan bir şükrandır. Onlar, dünyanın en ünlü tarım makineleri markalarından birinin ruhunu ve buradaki dostluğu yaratmışlar ve hatta bugün de devam eden başarıların temellerini atmışlardır."

Markwell'e teşekkür eden ve kendisinin de tarım geçmişi olan Vali de şunları söylemiştir: "Banner Lane fabrikası ve onun işgücü bu kentte kalıcı bir iz bırakmışlardır ve biz bu şahane sanat eserini memnuniyetle kabul ediyoruz. Massey Ferguson traktörleri milyonlarca poundluk bir ihracat girdisi yaratmış ve Coventry'nin küresel ününü endüstriyel mükemmeliyetin merkezi olarak tanımlamıştır. Ayrıca, babamın da 'Küçük Gri bir Fergie" traktörü vardı ve bu traktör yıllarca ona hizmet etti. Bu sanat eseri, kentin kültürel ortamına önemli ve yeni bir katkıdır; ayrıca yıllarca burada çalışmış olan kişilerin başarılarının da sonsuza uzanacak bir kanıtıdır."

Heykeltraş Jemma Pearson tarafından yapılan bu sanat eseri, granit bir zemin üzerine oturan bronz bir plaktan oluşmaktadır. Bas-rölyef olarak tasarlanan eserde plak, Banner Lane fabrikasında yapılmış ve yapılacak olan ilk ve son traktörleri tasvir etmektedir ve ayrıca Massey Ferguson markasının kurucularından olan ve modern traktör tasarımının öncüsü olarak bilinen Harry Ferguson'un da bir portresini içermektedir.

"Our tractors are part of the fabric of Coventry’s automotive engineering heritage."