Haberler

Fransa, Beauvais'te bulunan AGCO Massey Ferguson Traktör Fabrikası, Fransa’da 2016 Yılın Fabrikası Ödülünü kazandı

© Pascal Guittet

Fransa, Beauvais'te bulunan AGCO Massey Ferguson Traktör Üretim Tesisine, Fransa'nın en prestijli ödülü olan 2016 Yılın Fabrikası ödülü verildi.

Picardy'deki Beauvais tesisi, çok farklı sektörlerden gelerek listede son ona kalan fabrikaların önüne geçerek ödülü almaya hak kazandı.

Yılın Fabrikası Ödülleri, Fransa'nın lider sektör dergisi "L'Usine Nouvelle" tarafından organize ediliyor. Jüri, Yılın Fabrikası Ödülü seçiminde, geniş kapsamlı dönüşüm için insiyatif alan ve verimlilik, kalite, rekabet gücü ve pazar payında artışları içeren kayda değer performans değerlerini sergileyen bir tesis aramaktaydı. Lider küresel yönetim ve iş stratejisi uzmanı Boston Consulting Group da ödül etkinliğinin kilit partneri ve jüri heyetinin bir üyesidir.

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri, Duluth'da bulunan, Massey Ferguson'un ana firması AGCO tarafından işletilen AGCO Beauvais tesisi 75-400bg aralığında Massey Ferguson Traktörleri tasarlamakta ve üretmektedir. Tarım makineleri alanında Fransa'nın en büyük üreticisi ve ihracatçısıdır. Her yıl, %85'i dünya pazarlarına ihraç edilen yaklaşık 14,500 traktörün montajı yapılmaktadır. Son 12 ayda, fabrikada üretimine başlanan dört yeni MF traktör serisi de global pazarlara sunulmaya başlanmıştır.

Yılın Fabrikası ödülü, AGCO Beauvais tesisinin MF Fast Forward ( MF Hızlı ilerleme) olarak bilinen başarılı ve geniş kapsamlı yeniden yapılanma projesininin önemini gözler önüne sermektedir. Tesis, Yalın Üretim süreçleri, 5S doğru kurum idaresi teknikleri ve Hoshin Kanri Sürekli İyileştirme Stratejisi ile kayda değer verimlilik kazanımları elde etmiştir.

Ek olarak, Jüri, tesisin Kalite Dönüşümü İnisiyatifine ve Beauvais çalışanlarının dönüşüm sürecindeki açık kararlılıklarına vurgu yapmıştır. Tesisten gelen son kurum içi rakamlar üretim kalite seviyelerindeki yükselişe işaret ederken, Massey Ferguson Müşteri Memnuniyeti Endeksi de son kullanıcılar tarafından algılanan kalitedeki iyileşmeyi ortaya çıkarmıştır. Örneğin, üretim sürecindeki uygunsuzluklar ki mevcut durumda da oldukça iyi bir düzeydedir son iki yılda %40'tan oranında azaltılmıştır. Massey Ferguson'un kapsamlı Müşteri Memnuniyeti araştırması, teslimat anında ürün kalitesi açısından son kullanıcılardan alınan 'olumlu cevap' oranının beş yıldan az sürede %94'e kadar ulaştığını ortaya çıkarmıştır.

Massey Ferguson Avrupa, Afrika, Orta Doğu Başkan Yardımcısı ve Yönetici Direktörü Richard Markwell, "Bu gıpta edilen ödülü kazanmak bir ayrıcalık ve onur," "Bu ödül, fabrikanın son beş yıldaki önemli dönüşümünün mimarı olan Beauvais'teki 2500 kişilik kuvvetli iş gücümüze takdir niteliğindedir. Son olarak alınan bu ödül, müşterilerimize tarım işleri için en iyi ürünleri sağlamak sağlamak için sürekli iyileştirmenin yolundaki takibimizde bir diğer kilometre taşı” dedi.

"Bu ödül, Beauvais tesisinin bu yılın başlarında Fransa'nın En İyi İhracatçısı olarak kazandığı ödülü taçlandırmıştır," diyerek sözlerine devam ediyor. "Massey Ferguson ekipmanlarının bilinen güvenilirliği ve dayanıklılığının özünde yüksek kaliteli üretim yatıyor. "Bu da öncü tasarım ve mühendisliğimiz ile birleşerek, meşhur 'Üç Üçgenli' markamızın ilerlemesini sağlıyor. Massey Ferguson'un pazar payı geçen yıl Avrupa, Afrika, Orta Doğu bölgelerinde artış göstermiştir ki bu, bu rakamı arttırdığımız art arda 6. yıla tekabül ediyor."

Konuya dair yorumlarını paylaşan Beauvais Üretim Başkan Yardımcısı Boussad Bouaouli da “Beauvais Kalite Dönüşüm İnisiyatifi AGCO’nun, Algılanan Kalite'de 1 numara olma küresel hedefinin bir parçasıdır ve Yılın Fabrikası Ödülü Jüri üyeleri tarafından olağanüstü bir başarı olarak değerlendirilmiştir. İnisiyatif, her bir çalışanın, üretim hattındaki her traktörün 'sınıfında en iyi kaliteye' sahip olmasını sağlama kararlılığını yansıtmaktadır. Yılın Fabrikası unvanını almış olmaktan mutluyuz ve Beauvais'teki tüm çalışanlarımızı tebrik ediyoruz. Bu ödül tamamen onların kararlılıkları ve sıkı çalışmalarının bir sonucudur” diye belirtti.