Haberler

Global Seri Traktörler Türkiye’ de tanıtıldı.

Büyük bir merakla beklenen Massey Ferguson Global Seri traktörlerinin Türkiye tanıtımında alkışlar toplantı salonunu doldurdu.

“85 Hp gücünde MF 4708” ve “95 Hp gücünde MF 4709” modelleri, Türkiye’deki traktör parkının üçte birinden fazlasını oluşturan Massey Ferguson’un yeni modelleri Türkiye pazarına sunuldu. Bu modeller Türkiye’de 2 Şubat 2015 tarihinde Massey Ferguson’un Türkiye’deki satış ve servisinden sorumlu 70 bayisinin katılımıyla Antalya’da gerçekleşen bayi toplantısında tanıtıldı. Ayrıca Mart ayında gerçekleşecek Konya Tarım Fuarında da Türk çiftçisinin beğenisine sunulacak.

“Toplantıya katılan Massey Ferguson Türkiye Bayileri yeni traktörleri büyük bir çoşku

ile karşıladılar ve üstün mühendisliği ve kalitesi konusunda övgüler yağdırdılar,’’

Ferguson Satış Mühendisliği ve Marka Geliştirme Avrupa/Afrika/Ortadoğu Direktörü Campbell Scott
“Toplantıda bulunmak ve bu yeni süper traktörlerin geleceği hakkında konuşmak harikaydı. ” diye ekledi.

Ana firma AGCO’nun 350 milyon doları aşan yatırımıyla desteklenen ve sıfırdan tasarlanan 60-130 Hp güçleri arasında yer alacak Massey Ferguson Global Seri traktörleri dünya pazarları için yepyeni bir ürün serisidir.

Konferansta konuşan , Richard Markwell, Massey Ferguson Başkan Yardımcısı ve Avrupa/Afrika/Orta Doğu Yönetimi Direktörü
. “Görünüşte global fakat tutumda yerel olan bu yeni traktörler tarım camiasında fazlasıyla heyecan yaratıyor” .“Modern tarım hiç olmadığı kadar zorlu ve teknolojiye açken, bu traktörler dünya tarımı için gücün yeni bir kaynağını temsil ediyorlar. ” dedi.

“AGCO Türkiye Ülke Müdürü İbrahim Aksoy, “Massey Ferguson’un Türkiye’de uzun bir geçmişe sahip olduğunu ve çiftçiler tarafından çok itibarlı bir marka olarak bulunduğunu belirtti.’’ “Burası çok önemli bir bölge olup, Avrupa-Afrika-Ortadoğu bölgesindeki satış adetleri açısından en büyük pazardır.”

Aksoy, “Sağlam ve güvenilir, kullanımı ve bakımı kolay Global Seri traktörler baştan aşağı 21. Yüzyılın en ileri mühendislik, üretim, araç ve tekniklerinin kullanılmasıyla hazırlanmış özel yapım traktörlerdir. 2013 yılında 100 Hp gücündeki küçük traktörlerin toplam satışı Türkiye pazarının %90 kadarını temsil ederek 50.000’den fazla bir adette gerçekleşmiştir” dedi. Mevcut ürün gamımızı genişletecek yeni Global Serimizin devreye girmesi ile bu segmentteki pozisyonumuz daha da güçlenecek‘’ diye ekledi.