Haberler

Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencilerinin teknik gezi programı AGCO Türkiye ana sponsorluğunda gerçekleşti!

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü, son sınıf öğrencileri için geleneksel olarak her yıl düzenlenen Teknik Gezi programı bu yıl AGCO Türkiye’nin ana sponsorluğunda ile gerçekleşti.

Üniversite öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Caner Koç, yapılan bu program ile mezun durumundaki öğrencilerinin sosyal bağlarını güçlendirmek ve teknik bilgi ve birikimlerinin artırılması amacıyla sektörün önde gelen firma ve tarım işletmelerini ziyaret edilmekte oldukları bilgisini verdi. Bu kapsamda 2015 yılı gezi programında, Konya, Antalya, Isparta, Afyon ve Polatlı yörelerinde yer alan muhtelif ekipman üreticileri ve tarım işletmeleri ziyaret edildiği belirtilerek, gerçekleştirilen ziyaretlerde öğrenciler birebir olarak yapılan üretimleri pratik olarak etüt etmek ve yeni teknolojiler hakkında yetkili ağızlardan canlı olarak bilgi alma fırsatı buldukları belirtilmiştir. Bununla beraber firmaların öğrencilerimizden ve bölümüzden beklentileri ile istihdam olanakları konularında da görüş alışverişinde bulunulduğu bilgisi verilmiştir.

Bu bağlamda AGCO Türkiye olarak iş hayatına atılacak öğrencilerimizi tebrik ediyor ve bu programa yaptığımız katkılardan dolayı mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.