Haberler

ANTARKTİKA 2 – MACERA BAŞLIYOR

MF5610,, cesareti ve hırsı simgeleyen Antarktika 2 Güney Kutbu görevi için yola çıkmaya hazır. Ekip, Güney Afrika South Cape’den Doğu Antarktika’daki Novo Pistine uçuş için gün sayıyor.

Seyahat, esas sürücü Manon Ossevort’un bir rüyasının gerçekleşmesine ve hem traktör hem de tüm ekip için uç noktalarda bir dayanıklılık testine şahit olacağımız bir modern çağ macera hikayesinin birinci bölümü. Koşullara bağlı olarak, seyahatin Kasım ayının ikinci yarısında Novo Pistinden başlaması ve Kasım ayının ortalarında Güney Kutbunda sonlanması planlanıyor.

Acımasız kutup koşullarında 5000 km’lik bir geri dönüş macerası olan Antarktika 2, 1958 yılında özel uyarlanmış bir Ferguson TE20 traktörle Güney Kutbuna seyahat eden Sir Edmund Hillary'nin başarısını izliyor.

Bu ikinci Antarktika traktör seyahati, geleceğin çiftçilerinin dünyanın artan gıda ihtiyacını karşılamalarına olanak tanıyacak erişilebilir teknolojiler ve yenilikçi hizmetler sağlama gerekliliğine dikkat çekmek amacıyla organize ediliyor.

Antarktika 2'de, seyahate traktörü ile destek verecek Massey Ferguson'un yanı sıra Trelleborg, Castrol, AGCO Finance, AGCO Parts, Fuse Technologies ve MechaTrac gibi sektörün öncü ortakları da yardımlarıyla yer alacak.

Massey Ferguson Satış Mühendisliği ve Marka Geliştirme Müdürü Campbell Scott da "Bu seyahat, azim, mühendislik yetenekleri, güvenilirlik, takım çalışması ve başarıyı sergileyecek. MF 5610 sade ve güvenilir bir traktör ve seyahat ekibinin üyeleri projeye üstün yetenek ve deneyimlerini katıyor” diyerek projeye olan inancını dile getirdi.

www.AntarcticaTwo.com
#BELIEVEINIT

“Bu seyahat, azim, mühendislik yetenekleri, güvenilirlik, takım çalışması ve başarıyı sergileyecek”