Haberler

Çiftçinin verimini arttıran teknolojik donanımlı Massey Ferguson traktörler Konya Tarım Fuarı’nda

Tarım sektöründe köklü geçmişiyle öne çıkan Massey Ferguson çiftçilerin iş yükünü azaltan, yakıt tasarrufu sağlayan, verimliliği artıran, güvenilir ve ileri teknolojiye sahip traktörlerini Konya Fuarı’nda tanıtıyor.

Fuarda, Massey Ferguson’un traktör grubundan 58 BG gücündeki MF 2625 Standart, F ve GE versiyonları ile 100-130 BG segmentine yeni katılan Global MF 5700 serisi, 120-200 BG segmentinden MF 6700 S serisi traktörler ilk kez çiftçiler ile buluşacak.

AGCO Pazarlama Müdürü Özlem Aşcı yeni ürünleriyle ilgili “AGCO, tarımsal ekipman tasarımı, üretimi ve dağıtımında dünyanın ileri gelen kuruluşlarındandır. Massey Ferguson AGCO’nun dünya çapındaki markalarından biri olup traktörden biçerdövere, balya makinelerinden yem ve hasat makinalarına kadar kadar geniş kapsamlı ürün yelpazesi ve yaygın satış sonrası desteği ile daha üretken bir tarımı destekler, çiftçilere komple çözümler sunar.”

Tarımda teknolojinin rolü arttı
Tarımın, teknolojiyle kalkınmasında ve çiftçinin refah seviyesinin arttırılmasında önemli bir görev üstlendiğini söyleyen Aşcı “Bununla beraber fuarda Fuse Teknolojileri adı altındaki ileri teknoloji ürünlerimiz ile ilgili bir standımız var. Fuse teknolojileri olarak adlandırdığımız altyapımız ile Massey Ferguson bugünün mükemmelliyetçi çiftçileri için dünya çapında lider teknolojik çözümler sunmaktadır. Fuse Teknolojileri, planlamadan, ekime, bakım işlerinden, hasata ve tahıl depolamaya kadar tüm ürün döngüsü boyunca müşterilerimizi destekleyen bir yaklaşımdır. Fuse Teknolojileri stratejisi, çiftlik operasyonlarını daha verimli kılmaya yarayan hassas tarıma olanak sağlayıp, kablosuz bağlantı ile arıza tespit hizmetleri yoluyla genel çiftlik işlerini iyileştirirken arıza süresini de en aza indiriyor” dedi ve fuardaki traktörler hakkında bilgiler verdi.

En yüksek manevra kabiliyetine sahip 200 hp traktör ilk kez Konya Fuarı’nda
Massey Ferguson Paris'teki SIMA Fuarında, orta-güç segment traktör kategorisinde MF 6718 S ile 2017 Yılın Traktörü Ödülü kazandı.

Piyasadaki en güçlü dört silindirli traktör olarak nitelendirilen 200hp'de MF 6718 S, altı silindirli bir motorun tork değerlerini sunarken, dört silindirli bir motordan en yüksek gücü sunma konusunda gerçekten eşsiz bir deneyim sunuyor. Bu özellik aynı zamanda traktörün en yüksek manevra kabiliyetine sahip 200 hp traktör olmasını sağlıyor. MF 6718 S'nin olağanüstü güç-ağırlık oranının anlamı özellikle nakliye işleri için uygun olduğudur. Boyutuna göre taşıdığı olağanüstü yük düşünülünce, yolda çok güçlü bir performans sergiliyor. MF 6700 S serisi 120-200 BG segmentinde 6 yeni modeli ile bu segmentte varlığını en kısa sürede hissettirip çiftçilerin beğenisini kazanacak.

Çiftliğiniz için Saf Güç ve Performans MF 5700
Global Seri MF 4700 kabinli traktörlerden sonra Massey Ferguson Global Seri’nin 100-110 hp değerindeki yeni modelleri olan MF 5710 ve MF5711 kabinli modelleri de ürün yelpazesine 2017 Konya fuarı ile birlikte katıldı. MF 4700’ün pazarda kendini kanıtlamasının ardından 4 silindirde MF 5700 ile de her türlü tarım hizmet için yüksek verim sağlayan modern, yüksek performanslı, ağır hizmet tipi, bunun yanında sağlam ve basit bir traktör serisi sunarak bu geleneğini sürdürüyor. 12X12 şanzıman ve AGCO Power motor ile donanımlı bu seri tamamen yeni ama basit tasarımı, verimli sürüş sistemleri ve yüksek düzeyde konforu ile MF 5700 dünyanın en yeni ağır hizmet tipi traktörü olarak tasarlanmıştır.

Yeni dayanıklı orta hizmet tipi MF 2625 model traktör
Massey Ferguson sadık müşterilerinin dile getirdiği kullanımı kolay, güvenilir ve yakıt ekonomisi sağlayan traktör isteklerini karşılamak için ürettiği yeni modeli MF 2625’i de fuarda tanıtıldı.

Dayanıklılığı, kolay manevra kabiliyeti ile birleştiren, 3 silindirli, 57 HP MF 2625, çift veya tek çekişli olarak sipariş edilebilecek. Massey Ferguson’lar da kullanılan, güvenilir, yakıt ekonomisi ve performans göstererek kendini kanıtlamış bileşenlerin kullanıldığı traktör, 12X4 şanzıman ve yandan vitesi ile kısmi senkronize şanzıman kullanılması sebebiyle kullanım kolaylığı sunmaktadır.