Haberler

Dyna-4 şanzımana sahip üç silindirli modeller MF 5700 Global Serisine katılıyor

İki yeni, üç silindirli traktörün piyasaya sürülmesiyle beraber, Massey Ferguson başarılı MF 5700 Global Serisinin sunduğu seçenekleri daha da genişletiyor.

Performansı artıran Dyna-4 şanzımana sahip olan ve kabin süspansiyonu seçeneğiyle sunulan yeni 85 hp MF 5708 ve 95 hp MF 5709, her işin üstesinden gelecek modern, sağlam ve çalışkan bir makine arayanların beğenisini toplayacak.

Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Pazarlama Hizmetleri Direktörü Campbell Scott şöyle ifade ediyor: “Bu yeni, üç silindirli 5700 Serisi traktörler, özellikle tarla çalışmaları için ekstra performans ve çok yönlülük arayan, çok geniş bir çiftçi yelpazesine hitap ediyor. “Ayrıca, sağlam ve kullanışlı 12 x 12 manuel şanzımana sahip, mevcut MF 4700 Serisini de mükemmel şekilde tamamlıyorlar.

2,32 m aks mesafesine sahip güçlü MF 5700 şasinin üzerine kurulan ve 4,3 t kaldırma kapasitesi sunan bu ekonomik traktörler, çok çeşitli arazi ve taşıma işi için son derece uygunlardır.

“Yeni özellikler ve yakın dönemde sunulan Visio Tavan seçeneği, traktörlerin ön yükleyici niteliğini daha da güçlendiriyor. Ayrıca, hareket halindeyken dört kademe değişimi sunan eşsiz Dyna-4, her işin üstesinden gelecek bu sağlam, ekonomik ve çalışkan traktörlere sınıfının lideri bir kontrol düzeyi katıyor.

Massey Ferguson’un Fransa, Beauvais’deki ödüllü fabrikasında üretilen yeni 85 hp ve 95 hp modeller, 12 x 12 manuel şanzımana sahip olan, mevcut 100 hp ve 110 hp traktörlerin yanındaki yerlerini alıyor.

Son derece etkin bir şanzıman olan Dyna-4, dört ana vites aralığında dört Dynashift (powershift) kademe sunarak, 16 ileri ve 16 geri vites için sınıfının lideri, sade ve kolay bir kontrol sağlıyor. “Kaplumbağa” hızı seçeneği de sunuluyor.

Her viteste, hareket halindeyken değiştirilebilen dört Dynashift kademe sunan bu sistem, sol taraftaki Güç Kontrol kolu ve konsola monteli T-kolu sayesinde mükemmel bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

Yeni kabin süspansiyonu seçeneği, bu iki yeni traktörde operatörün rahatlığını son derece artırıyor. Tamamen mekanik olan sistem, iki adet sessiz blok burçla kabini ön tarafta destekliyor ve arkadaki iki köşede bir çift yay destekli amortisör kullanıyor.

“Bu üç silindirli yeni 5700 Serisi traktörler, özellikle tarla çalışmaları için ekstra performans ve çok yönlülük arayan, çok geniş bir çiftçi yelpazesine hitap ediyor.”