Haberler

Beauvais, Fransa

Yeni Fikirler, Yeni Teknikler, Yeni Düşünceler

Avrupa, Afrika ve Ortadoğu bölgelerinden 6000 Çiftçinin katılacağı Massey Ferguson Geleceğin Vizyonu Organizasyonu 19-29 Ağustos tarihleri arasında Beauvais, Fransa’ da düzenlendi.

Bütün misafirler Massey Ferguson’ un Üretim ve Mühendislik alanındaki Merkezi Beauvais’ te üç gün konuk oldular.

“2012 yılında düzenlenen bu etkinliğin ilkinde gösterilen büyük başarının ardından , her iki yılda bir düzenlenen bu muhteşem etkinlik daha iyi ve daha karlı tarım işletmeleri için yeni fikirlere katalizör durumundadır ,” Thierry Lhotte, EAME Bölgesi Pazarlama Bölümü Başkan Yardımcısı. “Heyecan verici ve bilgilendirici bir etkinlik oldu.”

Traktörler, hasat makinaları, malzeme taşıma ekipmanları ve ataşmanları en son teknoloji etkinlik alanında gösterildi ve tanıtıldı. Dünya prömiyeri yapılacak olan Massey Ferguson’ un yepyeni traktör serisi de sahnedeydi . “Çığır açacak bu yeni model traktör serimiz yeni jenerasyon çiftçiler için gelecek vizyonumuzu yansıtacak,” diye ekledi Thierry Lhotte.

Etkinlik sırasında geniş ölçüde kullanım ve sürüş olanağı bulundu. Çeşitli alanlardaki uzmanlar çiftlik gereksinimleri için gereken ihtiyaçları tartışmak için hazır bulundular –arazi ve kaynak yönetimi kaynak kullanımı için finansal krediler gibi. Ayrıca Yeni Beauvais 2 kabin fabrikası tesisi ve Uluslararası eğitim Merkezide bu ajanda içindeydi. 

Tüm bunların yanında tarım gündemindeki sıcak konuları tartışmak için de özel bir seminer düzenlendi. Seminer programı piyasa koşullarına göre uyarlandı, yakıt tüketimi ve toprak koruma, hibrit tohum teknolojisi, gıda endüstrisi için katma değer üretimi, Su yönetimi ve yeni jenerasyona çiftlik teslim etmek için değerli tavsiyeler verildi .

“Tarım sektöründe fırsat zenginliği sunuluyor.,” diye devam ediyor Thierry Lhotte. “Global gıda talebi hiç bir zaman bu kadar yüksek olmamıştı , üretim maliyetleri arttı. Biz bu sorunların üstesinden gelmek ve yeni nesil çiftçiler için fırsatları en üst seviyeye çıkarmak istiyoruz., Massey Ferguson’ nun Gelecek Vizyonu etkinliği fikir alışverişi için mükemmel bir platform olacaktır, birbirinden öğrenerek sürdürülebilir ve karlı tarımın gelişmesi için ilerisi düşünülmelidir.”

Tarım sektörünün kilit oyuncuları Massey Ferguson’ a etkinlik sırasında eşlik ettiler. Tarımda aynı vizyonu paylaşan, CEJA (Avrupa Genç Çiftçiler Konseyi), Syngenta (tohum ve mahsul koruma), Maisadour-Delpeyrat (Tohum ve gıda endüstrisi), Irrifrance (sulama ve su kaynakları yönetimi), Franquet (Toprak hazırlama ve ekipmanlar), Väderstad (Toprak hazırlama ve işleme), Agritel (Hububat alanında ileri satış teknikleri), L’Institut Polytechnique LaSalle (Ziraat Mühendisliği konusunda uzman üniversite), Trelleborg (Lastik) ve AJ Power (Jeneratör). Fella (Yaş hasat ekipmanları), AGCO POWER (Motor), AGCO Fuse Technologies (Hassas Tarım), AGCO Parts (MF orjinal parça tedarikçisi) ve AGCO Finance (Finans çözümleri) gibi AGCO ailesi markaları da katılımcı oldular . Bu markalar yeni ürünlerinin tanıtımı ve yeni çözümleri ile birlikte etkinlik alanında hazır bulundular.