Haberler

Gelişmiş Stage V motorları Massey Ferguson yeni MF 5700 M Serisine güç veriyor!

AGCO'nun dünya çapındaki bir markası olan Massey Ferguson, 95 hp'den 135 hp'ye kadar olan beş yeni model içeren yeni MF 5700 M Serisi'nin lansmanını Agritechnica 2019'da yapacağını duyurmaktan mutluluk duyar.

Tamamı, ödüllü Hepsi-Bir-Arada sistemi sayesinde en zorlu Stage V emisyon yönetmeliklerine uyan en yeni AGCO Power dört silindirli motorlarla desteklenmektedir.

Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Satış, Pazarlama ve Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Francesco Quaranta; “Yeni MF 5700 M Serisi, Massey Ferguson’un MF 5700 ve MF 6700 serilerinin büyük başarısı üzerine inşa edildi. 21. yüzyıl teknolojileri ile tasarlanan ve en ileri mühendislikle üretilen, en son teknolojiyi içeriyorlar ve çok çeşitli modern tarımsal uygulamalar için idealler.” diyor.

Quaranta; “Aynı zamanda, önemli bir şekilde, Massey Ferguson’un sağlam, basit ve kullanımı kolay operasyon, güvenilirlik ve düşük sahip olma maliyeti gibi temel değerlerini de koruyorlar” diye ekledi.

Beş model, mevcut MF 5700 ve MF 6700'in devamı niteliğinde olup, modern, dayanıklı ve çalışkan bir traktör olarak şöhretlerini korurken, yeni motorları ile şimdi MF 5709 M'den başlayarak 5 beygirlik bir ek güç sunuyor.

Tüm modeller, mükemmel tasarlanmış 12x12 şanzıman veya efsanevi Dyna-4 şanzıman seçenekleri de dahil olmak üzere ek özelliklere sahiptir. Spesifikasyonlar, frenle boşa alma, visio tavan ve kabin süspansiyonu gibi seçenekler ile daha da geliştirilmiştir.

Sağlamlığı, güvenilir tasarımı ve geniş güç yelpazesiyle bu yeni traktörler çok yönlü ağır hizmet traktörleridir. Mükemmel ön yükleyici traktör kombinasyonunu sağlamanın yanı sıra, operatörlerin iş yükünü azaltan ve performansı artıran otomatik fonksiyonlarla tarlada da öne çıkan güç ve özelliklerine sahiptir.

Yeni MF 5700 M Serisi Özellikleri

Model MF 5709 M    MF 5710 M    MF 5711 M    MF 5712 M    MF 5713 M
Azami Güç   95 hp 105 hp 115 hp 125 hp 135 hp
Motor Dört Silindir, 4,4 litre AGCO Power
Şanzıman Dyna-4 Dyna-4
or
12 x 12
Dyna-4
or
12 x 12
12 x 12 12 x 12

Gelişmiş dört silindirli motorlar

Tüm yeni MF 5700 M Serisi traktörler, 4,4 litre, dört silindirli AGCO Power motorlarıyla donatılmıştır. Bunlar, Massey Ferguson’un ödüllü ‘Hepsi-Bir-Arada’ sistemini kullanan ve yeni regülasyon düzenlemeleri için bir ‘kurum katalizörü’ içeren ve Stage V emisyon yönetmeliğine uygundur.

Basit yapıda ve geniş zaman aralıklarında "rejenerasyon" gerektiren 'kurum katalizörü' ayrı bir dizel enjeksiyon sistemi veya ekstra yakıt tüketimi gerektirmez. Sürücü, kabinde bir anahtar kullanarak sistemin ne zaman çalıştırılacağını seçerek süreci tamamen kontrol eder.

Bu gelişmiş sistem aynı zamanda motor performasından ödün vermez, üstün yakıt ekonomisini korur ve düzenli servis ihtiyacı ya da bir bakım gerektirmez.

Kabinin altındaki montaj konumu sayesinde, 'Hepsi-bir-arada' sistemi, traktörün mükemmel görüş alanını korumaya yardımcı olur.

En iyi şanzımanlar optimum kontrol sunar

Massey Ferguson, MF 5709 M modelinde standart olarak efsanevi Dyna-4 şanzımanını sunar ve bu şanzıman MF 5710 M ve MF 5711 M modellerinde ise bir seçenek olarak sunulur.

Frenle boşa alma ve AutoDrive da Dyna-4'lü modeller için iş sonuçlarını geliştiren seçeneklerdir. Frenle boşa alma, fren uygulandığında sürüşü otomatik olarak devreden çıkarırken, Autodrive iki modda (Power/Eco modu) otomatik sürüş sunar.

Dyna-4, 16 ileri ve 16 geri vites kademesi sağlar; dört kademede, hareket halinde iken dört powershift vitesi değiştirir ve bu da sınıfının lideri, basit ve rahat bir kontrol sunar. Soldan PowerShuttle mekik kolu veya sağ konsoldaki T kolu, traktörü kullanımı basit ve kolay hale getirir.

Frenle boşa alma şimdi tam senkronize 12x12 şanzıman seçeneklerinde de bir seçenek olarak sunulmaktadır. Bu traktör serisi için özel olarak Massey Ferguson tarafından geliştirilen bu modern, sağlam şanzıman, servo destekli otomotiv sektöründekine benzer yumuşak vites değişimi sunar.

Konfor Garantili!

Tüm MF 5700 M Serisi traktörler, geniş cam kapılar ve kavisli yan pencereler ile mükemmel görünürlük sağlayan sektör lideri, yüksek kaliteli bir kabin ile donatılmıştır. İsteğe bağlı Visio tavan, ön yükleyici işleri için görüşü daha da iyileştirir.

Ergonomik olarak tasarlanmış yerleşimler traktör sektöründe nadiren bulunan özelliklerdendir ve güvenilir, kolay bir kullanım sağlar. Modern tasarımıyla MF 5700 M, diferansiyel kilidi ve dört çeker elektro-hidrolik aktivasyonları ile yüksek düzeyde kontrol ve otomasyon sağlar.

Dyna-4 modellerinde sunulan ve uzun çalışma günlerinde operatör refahını büyük ölçüde artıran kabin süspansiyonu seçeneği ile daha fazla konfor sunulur. Kabinin önünde iki lastik takoz desteğinin yanı sıra ve arka köşelerde yay destekli amortisörler kullanır.

Stil ile İşlev

Motor kaputuna yerleştirilmiş yeni farlar ve yeni bir ızgara, MF 5700 M Serisi için çekici bir görünüm sağlar ve bu yeni seriyi daha çekici ve yüksek özelliklere sahip Massey Ferguson Traktörleri aile stillerine daha da yakınlaştırır.

Massey Ferguson, “M” son harfini kullanan yeni bir numaralandırma sistematiğini tanıtmak için yeni Stage 5 emisyon değişikliğinin gerçekleşme fırsatını kullanmaktadır. “M” harfi “Orta Düzey Özellikli” modelleri, “S” ise MF 5700 S, MF 6700 S, MF 7700 S ve MF 8700 S olarak bilinen “Yüksek Düzey Özellikli” modelleri belirtir.