Haberler

Massey Ferguson'un yeni biçerdöveri IDEAL, DLG İnevasyon Ödüllerinden Gümüş kategorisini kazandı

Massey Ferguson, piyasaya yeni sürdüğü IDEAL biçerdöverleri ile DLG (Alman Tarım Derneği) tarafından verilen prestijli İnovasyon Ödülleri'nden Gümüş Madalyayı kazandı.

Massey Ferguson'un ana şirketi AGCO tarafından geliştirilen IDEAL, dünyadaki çiftçilerin ve operatörlerin gereksinimlerini doğrudan kendilerinden dinleyerek tasarlanmış tamamen yeni, yüksek performanslı bir biçerdöver ürün gamıdır. Ürün yelpazesi, tarlada yeni performans ve verimlilik seviyeleri belirlemekte ve 451'den 647 hp'ye kadar üç model içermektedir.

MF IDEAL Gümüş Madalya ile ödüllendirirken, uzman komitesinden yapılan atıf; "IDEAL biçerdöver, yıllar süren süreç sonucunda sıfırdan geliştirilen ve özel teknoloji sunan ilk biçerdöver olma özelliği taşıyor."

Biçerdöverin dar nakliye genişliğinden özellikle bahsedildi. Jüri üyelerine göre, "yüksek kapasiteli biçerdöverler verimliliği ve etkinliği artıracak şekilde büyümeye devam ediyor fakat karayolu taşımacılığı makine genişliğini bu gelişmede sınırlayıcı faktör haline geliyor. İDEAL biçerdöver, 3,3 metrelik nakliye genişliğini aşmayan ve yine de arazi şartları için uygun şanzıman kullanan tek yüksek kapasiteli biçerdöver."

İster 800 mm'lik lastiklerle 647 HP'lik en büyük MF IDEAL 9 ya da isterse de yeni 26 inç ölçüde (660 mm) yeni tasarlanmış TrakRide kauçuk palet sistemi, 3,3 metrelik toplam genişlik gereksinimini yakalıyor ve genişlik konusunda kanunlara tabi olan çiftçiler için de büyüyen bir potansiyel sunuyor.

Jüri tarafından vurgulanan bir başka özellikte, tekrar bağlanan belirli bir başlığın ayarlarının alınmasına izin veren başlık tanımlama özelliği ile tam otomatik başlık bağlantısıdır. Bu AutoDock™ isimli tabla bağlantısı, zamandan tasarruf ve güvenlik sağlar ve operatör için çabayı en aza indirir. Başlığı bir tabla römorku veya zemin üzerinden bağlarken, operatör kabin içindeki bir düğmeye basar ve mekanik, elektriksel ve hidrolik olan tüm bağlantılar otomatik olarak robotize bir işlemle yapılır.

Jürinin dikkatini çeken bir diğer özellik de, %15'e kadar eğimlerde seviyelendirme sağlayan, DEALbalance™ olarak bilinen biçerdöver'in yeni dane tepsisi tasarımıdır. Eşsiz IDEALbalance sistemi, iki adet özel şekillendirilmiş rotor altı dane tepsisi kombinasyonunu kullanır. Sistem %15'e kadar olan eğimlerden etkilenmemekte ve ayırma tavası, elek kutusu ve fanın yüksek miktarda temiz ürün elde etmek için tahılın eşit olarak karışımını tam olarak tesis eder.

Jüri tarafından takdir alan bir diğer özellik ise biçerdöverin çalışmasını otomatik olarak ayarlayan IDEALharvest ™ olarak bilinen yeni sensör sistemidir. Dane kalitesi kamerası ve 52 Kütle Akustik Algılama Sensörü (MADS) kullanarak, optimum makine performansını ve verimliliğini her zaman korumak için otomatik olarak makinenin rotorunu, fan hızını ve elek ayarlarını düzenler.

Massey Ferguson Avrupa ve Ortadoğu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Thierry Lhotte; "Bu harika bir sonuç. MF IDEAL'in gerçek bir kazanan olduğundan hiç şüphemiz yok ve bu ödülü almaktan onur duyuyoruz" diyor. Lhotte; "Yeni biçerdöverlerin şimdiden uluslararası alanda ödül alması konusunda çok heyecanlıyız. Bu olağanüstü yeni özellikleriyle bu yeni ürün yelpazesi, müşterilerimizin verimlilik ve karlılıklarına pozitif katkıda bulunmak ve gerçek ticari kazançlar sunmak için tasarlanmış ezber bozan makineler" diye sözlerini tamamlıyor.


#IDEALfromMF
"Bu harika bir sonuç. MF IDEAL'in gerçek bir kazanan olduğundan hiç şüphemiz yok ve bu ödülü almaktan onur duyuyoruz"