Haberler

*BOŞ* *BOŞ*

Massey Ferguson’un MF RK tırmık serisi için 14 m’lik yeni amiral gemisi

*BOŞ*

Massey Ferguson’un, 14 m’lik bir iş genişliği sunan yeni amiral gemisi tırmığı MF RK 1404 TRC-PRO, büyük ölçekli modern çiftlik faaliyetlerinin ve müteahhitlerin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirildi.

Optimum performans sağlayacak şekilde düzenlenen tırmık, özellikle yüksek iş kapasiteli silaj makinelerinin ve prizmatik büyük balya makinelerinin önünde düzgün namlular oluşturmak için tasarlandı.

Massey Ferguson MF RK tırmık serisinin, 11,5 m ila 14 m arasında hidrolik olarak ayarlanabilen iş genişliğine sahip bu yeni amiral gemisi, Massey Ferguson’un 7 inç C1000 dokunmatik ekranını veya uyumlu bir traktör terminalini kullanan, son teknoloji ürünü proCONNECT ISOBUS kontrol sistemini sunuyor.

Tırmık, nakliye için yüksekliği 4 m’den, genişliği ise 3 m’den az olacak şekilde katlanarak kompakt taşıma boyutları sağlayan, güçlü ve sağlam, yeni merkezi boru şasenin üzerine oturuyor.

Ağır ürün şartlarında yoğun şekilde çalışmak için tasarlanan rotorlar, güçlü ve bakım gerektirmeyen kollara sahipler. Arka rotorlardaki tandem akslar, ekstra beşinci çift parmakla daha da güçlendirilen ürün toplama işlemiyle beraber, mükemmel bir yüzey takibi sunuyor.

Ön rotorlar yaylı süspansiyonla desteklenerek, yüzey eğimlerini rahatça takip etmeleri ve herhangi bir engelin üzerinden kolayca geçmeleri sağlanıyor.

Ekran üzerinden basit ISOBUS kontrolü, işlemi kolaylaştırıyor. Operatörler, ISO terminalini kullanarak tüm dört rotoru kaldırabiliyor, her bir rotorun iş ve namlu genişliğini ve yüksekliğini ayarlayabiliyor ve sıra başı kaldırma serisi için beş seviye ayarlayabiliyor.

İşlevlerin pek çoğunun bir kumanda koluna önceden programlanabilmesi, uzun çalışma günlerinde kullanımı son derece rahat hale getiriyor.