Haberler

*BOŞ* *BOŞ*

Yeni dikey katlanır modeller, Massey Ferguson’un asılır tip çayır biçme makineleri serisine katılıyor

*BOŞ*

MF DM TL-V Serisinin 3,1 m ve 3,6 m genişliğindeki iki yeni, diskli ve asılır tip çayır biçme makinesi, traktörün arkasında dikey olarak katlanarak, giderek genişleyen Massey Ferguson yem hasat makinaları ürün yelpazesinde ilave iş genişliği ve daha fazla seçenek sunuyor.

Dikey katlanma, toplam nakliye uzunluğunda ciddi bir azalma sağlıyor ve ağırlık merkezini makineye yakın tutarak ağırlık dağılımının geliştirilmesine yardımcı oluyor.

Her iki biçme makinesi de 3,0 m’lik bir genişlik içinde katlanarak, hidrolik olarak katlanan bir dış panelle beraber toplam nakliye yüksekliğini 4,0 m’den daha az tutuyor. Hidrolik amortisör, katlama ve nakliye sırasında makineyi koruyor.

Yeni park standı seçeneği, çayır biçme makinelerinin güvenli bir şekilde dikey pozisyonda park edilmesini mümkün kılarak depolama alanından tasarruf edilmesini sağlıyor. Bu stand, dengeli bir platform sağlamanın yanı sıra, biçme makinesinin takılmasını ve monte edilmesini de kolaylaştırıyor.

MF DM TL-V Serisi çayır biçme makineleri, standart TurboLift sisteminin sağladığı mükemmel yüzdürme sayesinde, eğimleri yakından takip edip zeminin üzerinde adeta kayarak çimeni koruyor ve toprak kirlenmesini önleyerek yem kalitesini geliştiriyor.

Tamamen ayarlanabilir hidro-pnömatik sistem, operatörlerin hassas zemin basıncını ürüne ve koşullara uygun şekilde ayarlayabilmesine olanak sağlıyor.

Çayır biçme makinesini yatağın ortasından “çeken” merkezi pivot da zemin takibini güçlendiriyor. Dahili bir hidrolik amortisör sistemine sahip olan bu pivot, makinenin 28° yukarı ve 22° aşağı salınmasına olanak sağlıyor.

Her iki MF DM TL-V çayır biçme makinesi de KC parmaklı veya RC merdaneli koşullandırıcıyla sunularak, müşterilerin kendi ürününe ve koşullarına en iyi uyan seçeneği tercih etmesine imkan tanınıyor.